Jak wiarygodne jest eToro?

Kluczowym aspektem, gdy mówimy o brokerach, jest oczywiście ich wiarygodność. W tym rozdziale sprawdzimy, czy wpłacanie pieniędzy na konto eToro jest bezpieczne.

O firmie

eToro jest dużym i znanym izraelskim brokerem założonym w 2007 roku. eToro obsługuje klientów na całym świecie. Jest to nawet jeden z niewielu brokerów, który akceptuje amerykańskich klientów. Obecnie firma posiada około 10 milionów klientów. Biorąc pod uwagę wielkość firmy, jest prawdopodobne, że eToro będzie istnieć jeszcze przez długi czas.

Czy wpłacanie pieniędzy na konto eToro jest bezpieczne?

Z naszego doświadczenia wynika, że wpłacanie pieniędzy na rachunek eToro jest bezpieczne. Ponieważ pieniądze klientów są umieszczane na oddzielnych kontach, Twoje pieniądze będą bezpieczne nawet w przypadku bankructwa. Oznacza to również, że ludzie z eToro nie wykorzystają Twoich wpłaconych pieniędzy do własnych inwestycji. Poza tym, testowaliśmy zarówno wypłacanie, jak i wpłacanie pieniędzy i w obu przypadkach na eToro nie wydarzyło się nic nienormalnego ani podejrzanego.

wypłacanie pieniędzy eToro
Wypłacanie pieniędzy na eToro w mgnieniu oka!

Wiarygodność eToro
Kolejnym dowodem wiarygodności jest fakt, że eToro posiada wszystkie wymagane regulacje i licencje. eToro jest na przykład regulowany przez CySEC na Cyprze i przez FCA. Broker nie może być regulowany, jeśli nie będzie przestrzegał i stosował się do zestawu zasad i przepisów. To wszystko są mocne wskazówki, że eToro jest wiarygodnym brokerem.

Obsługa klienta eToro

Obsługa klienta eToro jest łatwo osiągalna za pośrednictwem czatu na żywo. Możesz zadawać pytania w swoim ojczystym języku, co ułatwia i przyspiesza rozwiązywanie problemów. Opcją jest również przesłanie biletu, ale nie jest to preferowane rozwiązanie, ponieważ zajmuje więcej czasu. Obsługa klienta eToro wydaje się być niezawodna i szybko reagująca.

Koszty wymiany walut
Rachunki eToro są prowadzone w dolarach i niestety nie ma możliwości otwarcia rachunku w innej walucie. Zarówno przy wypłacie, jak i wpłacie pieniędzy eToro pobiera koszty za wymianę innych walut na dolary. Koszty wymiany wynoszą 50 pipsów lub 0,0005 centa za każdą obcą walutę. Przy wpłacie i ponownej wypłacie tej samej kwoty koszty wynoszą około jednego procenta.

Jest to z pewnością słaby punkt w naszym przeglądzie. Po tym wszystkim, natychmiast tracisz trochę pieniędzy z powodu kosztów wymiany. Strata, której można było zapobiec. Niektórzy inni brokerzy online, na przykład Plus500 lub Markets, nie pobierają tych kosztów, ponieważ można otworzyć konto w obcej walucie. Jednakże, jeśli planujesz handlować w dolarach, to oczywiście nie jest to problemem.

Posiadanie konta w dolarach może być dobrym rozwiązaniem, nawet jeśli Twój kraj używa innej waluty. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy planujesz handlować akcjami amerykańskimi. Dzięki temu nie będziesz musiał wymieniać dolarów na euro raz za razem, co pozwoli Ci zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy, które możesz przeznaczyć na inwestycje. Tak więc, konieczność otwarcia obowiązkowego konta dolarowego nie jest koniecznie niekorzystna. To, czy jest to wada, zależy od papierów wartościowych, w które zamierzasz inwestować.

Inne koszty
Słabym punktem w naszej recenzji jest fakt, że eToro obciąża Cię dodatkowymi kosztami przy wypłacie pieniędzy. eToro jest jednym z niewielu brokerów stosujących taką politykę. Bez względu na to, jaką kwotę wypłacasz, zawsze płacisz 5$ opłaty w eToro. Kiedy inwestujesz tylko 50$, jest to oczywiście ogromny dodatkowy koszt. Mamy zatem nadzieję, że eToro usunie te absurdalnie wysokie koszty raczej wcześniej niż później.

Jak wiarygodne jest eToro?